Комунальний заклад "Кегичівський ліцей Кегичівської районної ради Харківської області"
Меню

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сайт існує

днів
Корисні посилання

Форма входу
Головна » 2010 » Листопад » 5 » "Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2011 році"
08:54
"Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2011 році"
Прес-конференція Дмитра Табачника на тему "Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2011 році"
У МОН пройшла прес-конференція Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника на тему "Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2011 році". Дмитро Табачник повідомив журналістам про основні зміни, які були внесені до правил вступу у вищі навчальні заклади порівняно з Умовами прийому у 2010 році.

Розпочав Дмитро Табачник прес-конференцію з підбиття підсумків вступної кампанії 2010 року. Міністр оголосив результати моніторингу Коаліції громадських організацій щодо минулорічних умов вступу до вищих навчальних закладів. "Відповідно до моніторингу, умови прийому до ВНЗ були визнані як найбільш об’єктивні за останні роки. Вони адекватно відповідають вимогам та потребам суспільства", — повідомив Дмитро Табачник. Міністр наголосив, що цьогоріч було набагато менше порушень під час вступної кампанії і зазначив, що це дало змогу 430 тисячам випускників стати першокурсниками.

Умови вступу до ВНЗ в 2011 році враховують усі пропозиції та зауваження, що надійшли до МОН протягом двох місяців громадського обговорення.

Відповідно до наказу Міністра освіти і науки від 19 жовтня 2010 року № 961, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 28 жовтня 2010 року за № 999/18294, встановлено нові строки проведення вступної кампанії:

а) прийом заяв та документів на основі базової або повної загальної середньої освіти на денну форму навчання розпочинається 1 липня;

б) закінчується:
від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти — 31 липня;
для осіб, які мають складати вступні екзамени у вищих навчальних закладах, прийом документів закінчується 22 липня, вступні екзамени проводяться з 23 липня до 31 липня;
для осіб, які мають проходити творчі конкурси у вищих навчальних закладах, прийом документів закінчується 17 липня, творчі конкурси проводяться у декілька сесій з 10 липня до ЗІ липня;

в) прийом документів від осіб, які вступають на навчання на основі базової загальної середньої освіти, закінчується 22 липня, вступні екзамени проводяться з 23 липня до 31 липня;

г) рейтинговий список вступників, які вступають на основі повної та базової загальної середньої освіти, оприлюднюється не пізніше 1 серпня;

д) зарахування вступників на основі повної та базової загальної середньої освіти на денну форму навчання здійснюється:
за державним замовленням — не пізніше 10 серпня;
за кошти фізичних та юридичних осіб — після зарахування ка місця державного замовлення відповідного напряму (спеціальності), але не пізніше 25 серпня.

Дмитро Табачник повідомив про те, що абітурієнтам надано право подавати сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти (або його дублікат), виданий у 2008, або у 2009, або у 2010 або у 2011 році. Також, однією з новацій Умов прийому у 2011 році стало право осіб, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році і раніше, брати участь у конкурсі на денну форму навчання за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі за їх вибором.

"Закон не має зворотної сили. Якщо Конституція і весь комплекс громадянських прав, на якому будується будь-яка цивілізована держава "видали" цій людини, а таких мільйони, атестат про повну середню освіту, то ніхто немає права позбавити в зворотному порядку вас, або мене, або будь-кого права на цей атестат. Коли людина в 2006, 2007 або 1997 році закінчувала повну загальну середню освіту, держава їй обіцяла, що за цим документом державного зразка з державною реєстрацією вона матиме доступ до вищої освіти. І держава не може забрати свої гарантії", — прокоментував Міністр.

Відповідно до затверджених Умов прийому, при вступі на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста на основі базової загальної середньої освіти (після 9 класу) встановлено два конкурсні предмети, з яких вступники складатимуть вступні екзамени.

При вступі на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста на основі повної загальної середньої освіти (після 11 класу) зараховуються бали сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти (результати вступних екзаменів, творчих конкурсів) з двох предметів за визначеним переліком. Перший предмет є обов’язковим, а другий із зазначених двох обирається вступником.

При вступі на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти зараховуються бали сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти (результати вступних екзаменів, творчих конкурсів) з трьох предметів за визначеним переліком. Перший та другий предмети є обов’язковими. Третій предмет, із зазначених двох, обирається вступником, крім випадків, коли такий предмет визначений Умовами прийому або рішенням приймальної комісії вищого навчального закладу.

Для вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра на основі базової (ОКР бакалавра) та повної (ОКР спеціаліста) вищої освіти обов’язковим став іспит з іноземної мови. Ця ініціатива належить Спілці ректорів України, адже на переконання і ректорів, і Міністра освіти, магістр має володіти хоча б однією іноземною мовою.

Під час прес-конференції, Дмитро Табачник розповів, що відповідно до Умов прийому 2011 року право брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або за результатами вступних випробувань з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі за вибором отримали громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном. А також надано право іноземцям, які здобули повну загальну середню освіту у закордонних школах з українською мовою навчання, вступати до вищих навчальних закладів України за вступними екзаменами, передбаченими правилами прийому вищого навчального закладу, у межах установлених квот за рекомендаціями національних культурних українських товариств і дипломатичних установ України за кордоном.

За підсумками минулорічної вступної кампанії найактуальнішим нововведенням стало встановлення додаткових балів для вступників, які є призерами (особами, нагородженими дипломами І — III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів або призерами (особами, нагородженими дипломами І — III ступенів) III етапу Всеукраїнських конкурсів — захистів науково-дослідницьких робіт учнів — членів Малої академії наук України. Та пільгами при вступі зможуть скористатися лише ті переможці, які обрали собі фах (спеціальність) у відповідності до предмету (напрямку), в якому досягли високих результатів.

Визначено механізм залучення професійно-орієнтованої молоді для вступу на основі повної загальної середньої освіти до вищих навчальних закладів для навчання на природничо-математичних та інженерно-технічних напрямах підготовки (спеціальностях) шляхом додавання до 20 балів (до 2 балів — при вступі на основі базової середньої освіти) за рішенням приймальної комісії.

Зазначена норма поширюється на випускників підготовчих курсів, відділень, факультетів довузівської підготовки вищих навчальних закладів, що мають ліцензію на здійснення підготовки до вступу до вищих навчальних закладів, обсяг навчальних годин яких складає не менше 150 аудиторних годин та термін навчання — не менше трьох місяців за умови, що це навчання проводилось у рік вступу.

Передбачено запровадження у вищих навчальних закладах попередньої електронної реєстрації заяв на участь у конкурсі з наступним поданням документів на паперових носіях. Також встановлено нові терміни подачі оригіналів після дня оприлюднення списків рекомендованих до зарахування: перший список — 5 днів; другий та наступні — 2 дні.

Залишилось незмінним положення про врахування при вступі середнього балу атестата, який вираховується для абітурієнтів з повною загальною середньою освітою за 200-бальною школою, а для абітурієнтів з базовою загальною середньою освітою враховується середній бал свідоцтва про освітній рівень (за 12-бальною шкалою).
Переглядів: 776 | Додав: licey | Теги: Умови прийому до вищих навчальних з | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода в Кегичівці
Пошук
Календар
«  Листопад 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту

Відділ освіти
Погода в Кегичівці
Навчальні заклади України
МОНУ
ДНіО
ХОДА
КВНЗ"ХАНО"
УРЦОЯО
ХРЦОЯО
Освітній портал
Законодавство України
Вікіпедія
Видавництво "Ранок"
GOOGLE